18 تیر 1399 - 14:30

کد مطلب : 445589

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۱۴:۱۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱۶

راز کناره گیری دایی از فوتبال چیست؟

علی دایی برای مربیگری و پذیرش مسولیت یک تیم بی میل نیست؛ اما به نظرمی رسد او دنبال موقعیت های مناسب تر است و برای مربیگری هم عجله ای ندارد.

مربیان فوتبال ایران برای حضور در هر تیمی، حتی تیم های لیگ یکی و دویی، سر و دست می شکنند و این یک روال طبیعی است. همه دوست دارند سری در سرها داشته باشند و در گوشه ای از این فوتبال نیم بند مشغول به کار شوند.
با این همه انکار این نکته که علی دایی یکی از پرطرفدارترین مربیان حال حاضر فوتبال ایران است (با وجود پیشنهادهای پیاپی به او) کار راحتی نیست.
این روزها هر تیمی دوست دارد نیمکت فنی خود را به دایی بسپارد؛ به ویژه تیم هایی که که در رقابت های لیگ برتر دچار بحران شده اند و بدشان نمی آید از شخصیت کاریزماتیک علی دایی به نفع خودشان بهره برداری کنند.
دایی اما زیر بار نمی رود و همه پیشنهادها را رد می کند. از تیم های تازه وارد در لیگ برتر بگیرید (مثل گل گهر سیرجان) بگیرید تا تیم های متمول مثل تراکتورسازی و تیمی مانند ذوب آهن که همین دیروز دایی رسما برای حضور در آن عذرخواهی کرد.
دایی برای نپذیرفتن این پیشنهادها، هر بار بهانه ای دارد؛ اصلی ترین بهانه او دوری از تهران است که نمی تواند کار و زندگی اش را رها کند. حجم فعالیت های اقتصادی دایی به قدری است که رفتن به شهرستان برایش دشوار است. البته این بهانه ای تازه نیست و دایی همیشه گفته نمی تواند پیشنهاد تیم های شهرستانی را بپذیرد.
منهای آنچه گفته شد طبعا علی دایی برای مربیگری و پذیرش مسولیت یک تیم بی میل نیست؛ اما به نظرمی رسد او دنبال موقعیت های مناسب تر است و برای مربیگری هم عجله ای ندارد.
به جز پرسپولیس که یکی از پیشنهادهای سال های آینده دایی بی گمان خواهد بود، تیم هایی مانند سایپا و پیکان که در تهران هستند، در حال حاضر مربی دارند و در نتیجه خبری از حضور دایی در چنین تیم هایی نیست. پرسپولیس هم درگیر ماجراهاش با کالدرون است و بعید به نظر می رسد این مربی آرژانتینی به همین سادگی این تیم را رها کند. او تقاضای مربیگری در هیچ کدام از تیم های شهرستانی را هم نمی پذیرد و البته نکته مهم و مستتر، وضعیت تیم ملی ایران است. پیشنهادی که به گفته دایی هنوز به او ارائه نشده و در صورتی که از برانکو ایوانکوویچ ناامید شوند، شاید سراغی از علی دایی بگیرند.
دایی می داند دیر یا زود یک پیشنهاد خوب و قابل قبول برایش از راه می رسد و او در شرایط مناسب روی نیمکت یک قابل بحث می نشیند. عجله نداشتن برای قبول مربیگری تیم هایی که او پیشنهاد مدیرانش را قاطعانه رد کرده احتمالا به همین دلیل است.

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط