20 تیر 1399 - 00:51

کد مطلب : 446863

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۱۰:۵۴ ۱۳۹۹/۱/۱۴

کودتای برادران مامیچ علیه سرمربی موفق

نناد بلیسا سرمربی موفق تیم دینامو زاگرب درآستانه یک تصمیم مهم برای زندگی خود است.

 این مربی که قبلاً در زمانی برای حضور در استقلال به مدیران این تیم معرفی شده بود، در حالی با ادامه کارش در کرواسی با چالش مواجه شده است که با کسب نتایج فوق‌العاده یکی از بهترین فصل‌های دینامو زاگرب را رقم زده است.

 

در روزهای گذشته و بعد از شیوع کرونا در سراسر جهان، فوتبال کرواسی تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفته و تعطیل است اما بعد از آنکه بحث کاهش دستمزد کادرفنی و بازیکنان در کشورهای مختلف داغ شد، بازیکنان و مربیان دینامو زاگرب از این موضوع سر باز زدند. مسأله ای که با واکنش فوری باشگاه مواجه و آن‌ها تمامی اعضای فنی دینامو به جز سرمربی را اخراج کردند.

 

تصمیم جنجالی به این دلیل بود که قرارداد ۱.۲ میلیون دلاری از نناد بلیسا محافظت می‌کند و اگر باشگاه تصمیم به برکناری او داشت باید قرارداد وی تا پایان سال آینده را می‌پرداخت. با این حال، حالا با اخراج اعضای کادرفنی این احتمال که بلیسا از سمت خود کناره‌گیری کند نیز وجود دارد چراکه حیثیت حرفه‌ای او توسط باشگاه دینامو زاگرب زیر سوال رفته است.

 

 

 

نناد بلیسا سرمربی کروات و موفق تیم دینامو با دستمزد سالیانه ۱.۲ میلیون یورو، گرانقیمت‌ترین سرمربی فوتبال کرواسی به حساب می‌آید.

 

وی گران‌ترین سرمربی فوتبال کرواسی است و سالی ۱.۲ میلیون دلار درآمد دارد. در رسانه‌های کرواسی امروز خبری منتشر شد که ممکن است زدراکو مامیچ مافیای فوتبال کرواسی و مدیر باشگاه به دنبال سرکار آوردن برادرش زوران که در حال حاضر مدیرفنی باشگاه است، باشد و به همین دلیل با اخراج اعضای کادرفنی تیم زیر پای سرمربی را خالی کرده است.

 

نناد بلیسا گران‌ترین سرمربی فوتبال کرواسی از نزدیک‌ترین رقیبش( ایگور تودور) چهار برابر بیش‌تر دستمزد می‌گیرد که البته این رقم غیرقابل مقایسه با دستمزد گرانقیمت ترین سرمربی جهان، دیه گو سیمئونه است که سالی ۴۰ میلیون یورو درآمد دارد. باشگاه دینامو زاگرب در این فصل از مسابقات با ۶۵ امتیاز از ۲۶ بازی در صدر جدول قرار دارد و با تیم دوم نیز ۱۸ اختلاف دارد و در صورت ادامه مسابقات می‌توان این تیم را قهرمان زودهنگام مسابقات قلمداد کرد.

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط