13 تیر 1399 - 14:26

کد مطلب : 446917

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۰۹:۲۵ ۱۳۹۹/۱/۲۱

کاهش شدید ارزش خامس در دو سال اخیر

ارزش مادی خامس رودریگز در بازار نقل و انتقالات در چند سال گذشته روندلی نزولی داشته و حالا به اندازه ارزش مادی او در سال 2013 رسیده است.

 خامس رودریگز، ستاره کلمبیایی رئال مادرید از دسامبر 2018 تا امروز شاهد کاهش پیوسته ارزش مادی خود در بازار نقل و انتقالات بوده است. این کاهش ارزش حالا به حدی رسیده که ارزش فعلی او در بازار، به اندازه ارزشش در سال 2013 برآورده شده است. یعنی زمانی که باشگاه فرانسوی موناکو او را با پرداخت 32 میلیون یورو از پورتوی پرتغال خریداری کرد.

 

بر اساس اعلام ترانسفرمارکت، ارزش خامس در دو سال اخیر از حدود 80 میلیون یورو بیش از پنجاه درصد کاهش پیدا کرده و حالا او در صورت ترک رئال مادرید احتمالا به مبلغی معامله خواهد شد که باشگاه موناکو هفت سال پیش برای به خدمت گرفتنش به پورتو داده و روی این ملی‌پوش کلمبیایی سرمایه‌گذاری کرده بود.

 

یک سال پس از پیوستن خامس به موناکو در سال 2013، درخشش او با تیم ملی کلمبیا در جام جهانی 2014 باعث شد رئال مادرید با پرداخت 60 میلیون یورو او را به خدمت بگیرد. به این ترتیب او ظرف یک سال شاهد افزایش قیمت صد در درصدی خود بود.  

 

نمودار ارزش خامس در بازار نقل و انتقالات

 

بعد از آن ارزش خامس در رئال به حدود 50 میلیون یورو کاهش پیدا کرد ولی بعد از انتقال قرضی به بایرن مونیخ ارزش او بار دیگر در مسیر صعودی قرار گرفت و در سال 2018 به  80 میلیون یورو رسید. مصدومیتهای اخیر و افت قابل توجه کیفیت خامس باعث شده در دو سال اخیر بار دیگر ارزش او در مسیر نزولی شدید قرار گرفته و حالا ارزش او در بازار 32 میلیون یورو تخمین زده شود.

 

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط